Güncel Haberler

Kripto para piyasasında bugün neler oldu?

Alman hükümeti daha fazla Bitcoin’e karşı harekete geçerek fiyatı tehdit ediyor. İki Wall Street varlık yöneticisi, Ether borsasında işlem gören bir fon için teklif alışverişinde bulundu. Hamster çılgınlığı, Bybit’in Hamster Kombat tokenını piyasa öncesi alım satım için listelediğini duyurmasıyla devam ediyor.

Alman hükümeti 276 milyon dolar değerinde BTC satmaya hazırlanıyor

Alman hükümeti, 9 Temmuz’da bir saat içinde yaklaşık 178 milyon dolar değerindeki 3.100 BTC’yi aktararak satışlara devam etti.

Hükümet ayrıca Bitstamp’tan 91,78 milyon dolar değerindeki yaklaşık 1.700 Bitcoin’i listeden çıkardı.

Bu yazının yazıldığı sırada, Alman hükümeti ayrıca 3.107 BTC’yi daha çekirdek varlıklarından çıkardı ve muhtemelen yakın bir satışa hazırlanıyor.

Hükümetin adresinde şu anda 1,5 milyar dolar değerinde yaklaşık 26.000 BTC bulunurken, varlıkların elden çıkarılması için kullanılan adreste şu anda 276,61 milyon dolar değerinde 4.800 BTC bulunuyor.

Arkham İstihbaratının Alman hükümetine kadar takip edilen adresteki işlem verileri. Kaynak: Arkham

VanEck ve 21Shares dosya değişikliklerini SEC’de yaptı

Varlık yöneticileri VanEck ve 21Shares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile olan S-1 başvurularını Ether spot ETF’lerini listeleyecek şekilde değiştirdi.

8 Temmuz’daki başvurulara göre VanEck, spot Ether ETF’si için SEC onayı almak amacıyla belgelerinde değişiklik yaptı. Bu arada 21Shares, Core Ethereum ETF’si için de benzer bir hamle yaptı. Her iki uygulama da kendi ürünleri için bir lansman tarihi belirtmedi.

Değişiklikler, spot ETF’lerin listelenmesi ve işlem görmesi öncesinde menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından gerekli görülen onayların son aşamasının bir parçası.

23 Mayıs’ta SEC, sekiz varlık yöneticisinin Ether 19b-4 spot ETF başvurularını onayladı. SEC Başkanı Gary Gensler, S-1 belgelerinin “bu yaz” onaylanmasının beklendiğini söyledi ancak bir tarih belirtmedi.

Bybit, piyasa öncesi alım satım için Hamster Kombat tokenlerini listeliyor

Kripto para borsası Bybit, rekor kıran oyun tokeni Hamster Kombat’ı piyasa öncesi ticaret için listeleyerek Açık Ağ (TON) üzerinde proje geliştirmeye yönelik desteğini güçlendiriyor.

8 Temmuz’da Bybit, Hamster Kombat tokeninin (HMSTR) Bybit Piyasa Öncesi Ticaret adlı tezgah üstü (OTC) platformunda listelendiğini resmen duyurdu.

Platform, spot piyasada listelenmeden önce yeni tokenlerin alım satımı için tasarlanmış olup, alıcıların ve satıcıların önceden belirlenmiş fiyatlarda teklif vermelerine ve ticaret yapmalarına olanak tanır.

Duyuruya göre Bybit’in piyasa öncesi OTC platformu, 8 Temmuz’da saat 13:00’te HMSTR için işlem görmeye başladı. Basın bülteninde teslimat programının detaylarının kısa süre içinde yayınlanacağı belirtiliyor.

Bybit, HMSTR tokenlarının pazar öncesi platformuna dahil edilmesinin “ileriye doğru atılmış önemli bir adım” olduğunu ve kullanıcılara HMSTR tokenlarını spot ticaret için listelenmeden önce satın alma olanağı sunduğunu vurguladı:

“Bu tesis, kullanıcıların HMSTR tokenlerini pazar öncesi güvence altına almalarına ve ticaret fiyatlarını erkenden kilitlemelerine olanak tanıyarak ticarette yenilikçi bir ilerlemeye işaret ediyor.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş