Güncel Haberler

İsrail yeterince kan alamıyor! Bu kez Nusayrat mülteci kampı ve sivillerin konakladığı okul vuruldu.

Hükümetin Gazze’deki basın bürosunun Telegram hesabından yayımlanan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun Nusayrat mültecilerinin ikinci bölgesinde onlarca yerinden edilmiş insanın sığındığı bir okulu bombalayarak korkunç bir katliam yaptığı belirtildi. kamp.

EN AZ 27 KİŞİ YAŞIYOR

Açıklamada, saldırı sonucu hayatını kaybeden 27 kişinin cenazelerinin Aksa Şehit Hastanesi’ne ulaştığı ve onlarca yaralının getirildiği belirtilirken, hastanenin kapasitesinin üç katı yaralı ve hastayla dolu olduğu vurgulandı. . Ölü ve yaralıların hastaneye kaldırılma işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada İsrail’in bu katliamlardan dolayı işlediği soykırım suçu kınanıyor. Açıklamada, Amerika’nın İsrail’in yanında yer alması, silah ve askeri destek sağlayarak bu soykırımın devamına yeşil ışık yakması da kınandı.

Açıklamada, insanlığa ve uluslararası hukuka karşı işlenen bu suçlardan tamamen İsrail ve Amerikan yönetiminin sorumlu olduğu belirtilerek, tüm dünyaya bu suçları ve Gazze Şeridi’ne yönelik İsrail-Amerikan saldırılarını kınama çağrısı yapıldı.

Açıklamada, uluslararası topluma, Birleşmiş Milletlere ve tüm uluslararası kurum ve kuruluşlara, Gazze Şeridi’nde sivillere, çocuklara ve kadınlara yönelik soykırımın durdurulması için İsrail’e baskı yapılması çağrısında bulunuluyor.

Açıklamada ayrıca uluslararası topluma, Gazze Şeridi’nde sivillere yönelik bu günlük katliamlara ve soykırımlara katılan İsrailli ve Amerikalı savaş suçlularının yargılanması çağrısında da bulunuldu.

(AA)Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Putin'den Türkiye ve Erdoğan'a ilişkin dikkat çekici açıklamaPutin’den Türkiye ve Erdoğan’a ilişkin dikkat çekici açıklama
Çok sert sözler: Sert sözler: “Meral Hanım tamamen yoldan çıktı.”
Kuş gribi A(H5N2) nedeniyle ilk insan ölümü! Kuş gribi A(H5N2) nedeniyle ilk insan ölümü!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş