Güncel Haberler

Bu duyuru Iggy Azalea’nın MOTHER memecoin’ini sarstı

Iggy Azalea’nın yakın zamanda piyasaya sürdüğü Mother Iggy (MOTHER) tokeni, şaşırtıcı bir duyurunun ardından yükselişe geçti.

MOTHER memecoin sahipleri, Azalea eski telekomünikasyon şirketini yeniden kurduktan sonra cep telefonu ve aylık cep telefonu abonelik planları satın alabilecek.

Azalea, lansmanı 9 Haziran tarihli bir X gönderisinde duyurdu:

“Yarın sonunda kurucu ortağı olduğum telekomünikasyon şirketini yeniden faaliyete geçireceğim ve siz de MOTHER veya SOL kullanarak telefon veya aylık cep telefonu aboneliği satın alabileceksiniz.”

CoinMarketCap verilerine göre, duyurunun ardından MOTHER tokeni 13:08’e kadar 24 saat içinde %30’dan fazla artış göstererek 0,1958 dolara ulaştı.

MOTHER/USD, günlük grafik. Kaynak CoinMarketCap

Azalea, mobil şirketin reklam kampanyasının bu hafta başlayacağını, bunun da daha fazla sosyal medya heyecanı ve memecoin için yükseliş ivmesi anlamına gelebileceğini ekledi.

Azalea’nın MOTHER jetonu uçuyor ancak memecoin’ler etkilenmiyor

Azalea’nın MOTHER tokeninin gün içi %30’luk artışına rağmen, diğer memecoinlerin çoğu, perakende yatırımcıların ilgisi yavaşladığından büyük ölçüde etkilenmeden kaldı.

CoinMarketCap verilerine göre toplam memecoin işlem hacmi son 24 saatte %12,8’den fazla düşüşle 5,46 milyar dolara geriledi ve bu da ilginin azaldığını gösteriyor.

Bu yılın favori memecoin’lerinden bazıları geçtiğimiz hafta çift haneli kayıplar yaşadı. Son yedi günde Pepe token (PEPE) %17, Bonk (BONK) %20’den fazla, Book of Meme (BOME) ise %20’den fazla kayıp yaşadı.

Büyük kripto para birimlerinin çoğundan farklı olarak memecoinlerin hiçbir içsel faydası veya değeri yoktur. Memecoin’in bireysel arz ve talep mekanizmaları büyük ölçüde sosyal medya trendlerine dayanıyor ve bu da genellikle yüksek fiyat dalgalanmalarına yol açıyor.

Dogecoin neden büyüdü? Kaynak: Cointelegraph

İle ilgili: Kripto saldırıları 2024’te artıyor ancak bunun sorumlusu akıllı sözleşmeler değil

Ünlülerin çıkardığı memecoin’ler kırmızı renkte

Azalea’nın MOTHER token’ı haricinde, yakın zamanda piyasaya sürülen popüler memecoin’lerin çoğu kırmızı renktedir.

Amerikalı medya yıldızı Caitlyn Jenner tarafından başlatılan Caitlyn Jenner (JENNER) memecoin’i, 28 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesinden %75’ten fazla düştü.

CoinGecko’nun verilerine göre Davido tokeni (DAVIDO) da 30 Mayıs’taki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %77 düşüş yaşadı. DAVIDO, Nijeryalı şarkıcı David Adedeji Adeleke Oon tarafından başlatılan bir memecoindir.

DAVIDO/USD tarihsel tablosu. Kaynak CoinGecko

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş