Güncel Haberler

Bu ABD’de ilk kez oldu! Biden’ın oğlu Hunter Biden tüm suçlamaları kabul etti

Jüri, ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın uyuşturucu etkisi altındayken silah satın almakla suçlandığı davada kararını verdi. 3 saat süren müzakerenin ardından jüri, Hunter Biden’ı federal lisanslı bir silah satıcısına yalan söylemek, silah satın alırken yanlış beyanda bulunmak ve 11 gün boyunca yasadışı bir şekilde silah bulundurmak suçlamalarından suçlu buldu.
Delaware Bölge Mahkemesi, jürinin Hunter Biden’ı her üç suçtan da suçlu bulmasının ardından duruşmayı bir gün erteledi. Kararın okunmasından kısa süre sonra First Lady Jill Biden da mahkemenin bulunduğu adliyeye geldi.

ÇOK AZ CEZA ALACAKSINIZ

Jüri kararının ardından, bir cumhurbaşkanı görevdeyken ilk kez bir aile üyesi suçlu bulundu. Hunter Biden’ın suçları, Biden’ın başkanlık görevinden öncesine dayanıyor. Hunter Biden 25 yıla kadar hapis ve 750.000 dolara kadar para cezasıyla karşı karşıya, ancak ilk kez suç işleyen biri olarak muhtemelen çok daha az ceza alacak.

Hakim, Hunter Biden’ın cezasının jürinin kararından sonra 120 gün süreyle belirleneceğini, yani cezanın Ekim ortasında, yani Kasım başkanlık seçimlerinden önce verileceğini söyledi.

TRUMP EKİBİNDEN AÇIKLAMA

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın kampanya ekibinden yapılan açıklamada, “Bu dava, dikkatleri Çin, Rusya ve Ukrayna’dan on milyonlarca dolar kazanan ‘Biden suç ailesinin’ gerçek suçlarından uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramadı. Sahtekar Joe “Biden’ın, Biden ailesinin suç imparatorluğu üzerindeki saltanatı 5 Kasım’da sona erecek ve bir daha kişisel kazanç için hükümete erişimi satan bir Biden olmayacak. Avcı’ya ise iyileşme sürecinde ve hukuki işlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Öte yandan Hunter Biden, kardeşi Beau Biden’ın 2015 yılında beyin kanserinden ölmesinin ardından uyuşturucu ve alkol bağımlısı olmaya başladı.

BİDEN AÇIKLAMASI: ‘BU DAVANIN SONUCUNU KABUL EDECEĞİM’

ABD Başkanı Joe Biden, oğlu Hunter Biden’ın uyuşturucu etkisi altındayken silah satın almakla suçlandığı davada jüri tarafından suçlu bulunmasının ardından bir açıklama yaptı.

Biden, şunları söyledi: “Geçen hafta da söylediğim gibi ben başkanım ama aynı zamanda bir babayım. Jill ve ben oğlumuzu çok seviyoruz ve onun bugün geldiği noktadan gurur duyuyoruz. Birçok aile sevdiklerine destek veriyor” bağımlılık nedeniyle sevdiklerinin diğer tarafa geçmeyi başardığının, iyileşme sürecinde olduğunun farkındalar.” “Onların güçlü ve dayanıklı olduklarını görmenin verdiği gurur duygusunu anlıyor” dedi.

Biden şunları söyledi: “Geçen hafta söylediğim gibi, bu davanın sonucunu kabul edeceğim ve Hunter temyiz başvurusunu değerlendirirken adli sürece saygı duyacağım. Jill ve ben sevgimiz ve desteğimizle her zaman Hunter’ın ve ailemizin geri kalanının yanında olacağız. Hiçbir şey bunu değiştirmeyecek.” .

“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM”

Hunter Biden, suçlu bulunmasının “hayal kırıklığına uğradığını” ancak ailesinin sevgisinden dolayı “minnettar” olduğunu söyledi.

Hunter Biden’ın avukatı Abbe Lowell da yaptığı açıklamada karardan “doğal olarak hayal kırıklığına uğradığını” ancak “Hunter’ın kullanabileceği tüm yasal yolları takip etmeye” devam edeceğini söyledi. Lowell, “Hunter, bu vaka da dahil olmak üzere iyileşme sürecinde yaşadığı her şeyde ailesinin sevgisi ve desteği için minnettar” dedi.

Kaynak: İHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Putin açıkladı!  Erdoğan'la görüşecekPutin açıkladı! Erdoğan’la görüşecek
Yer: Kocaeli!  Kızları dövdü, nedeni ortaya çıktı: 'Yüzümü unutma'Yer: Kocaeli! Kızları dövdü, nedeni ortaya çıktı: ‘Yüzümü unutma’
Bursa'da evli kız kardeşini başka bir erkekle görünce bıçakladı!Bursa’da evli kız kardeşini başka bir erkekle görünce bıçakladı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş