Güncel Haberler

Bitcoin’de kırılma olsaydı hedef 90 bin dolar olabilir: BTC analizi

İki teknik gösterge, yıldızların yeni bir Bitcoin (BTC) fiyat yükselişi için hizalandığını gösteriyor.

Ünlü trader Roman, X’te (eski adıyla Twitter) yaptığı son analizde, BTC/USD’nin büyümesinin devam ettiğini ortaya koydu.

Ünlü trader Bitcoin’deki haftalık kapanışa odaklandı

Haziran ayının büyük bölümünde yaşanan hayal kırıklıklarına rağmen Bitcoin, yatırımcıların orta vadeli olumlu beklentilerini azaltmadı.

Bazıları, BTC fiyatının aylarca sürebilecek klasik boğa piyasası eğilimleri etrafında tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında konsolide olduğunu iddia ediyor.

Ancak Roman’a göre daha önce görülen güzel günlere dönüş çok yakında olabilir.

Haftalık grafikteki Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Bollinger Bantlarına atıfta bulunan ünlü trader, BTC fiyatı için bir sonraki mantıksal adım olarak daha yüksek bir seviyeyi öngördü.

RSI ve Bollinger Band verilerini içeren BTC/USDT grafiği. Kaynak: roman/X

Ekteki grafik, fiyatın daha yüksek dipler yaparken RSI’nın daha düşük dipler yaptığını gösteriyor. Bu, Bollinger bantlarının sıkılaşmasıyla birleştiğinde önemli bir yükseliş eğiliminin sinyalini verebilir.

Sonraki bir gönderide Roman, böyle bir yukarı yönlü hareketin hedefinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru olabileceğini öne sürdü.

X, 22 Haziran’da takipçilerine “Hepiniz bu haftaki kapanmaya dikkat etmelisiniz” dedi.

“Haftalık grafikte daha fazla yükseliş eğilimi göstergesi görüyoruz. Hareket başlarken nihayet 90.000’in üzerindeki seviyeleri görebiliriz.”

Bollinger bantlarını içeren BTC/USD haftalık grafiği. Kaynak Ticaret Görünümü

Bitcoin boğaları gerçekle yüzleşiyor

Bir başka popüler trader Daan Crypto Trades, hafta sonu X gönderisinin bir bölümünde konuyla ilgili olarak “Her zaman bu Bitcoin aralığının yukarı yönlü bir kırılmaya inandığımı söyledim ve bunu desteklemeye devam ediyorum” dedi.

“Bunun tam olarak ne zaman olacağından emin değilim ama bunun bütün yaz süreceğini sanmıyorum. Burada 59.000-74.000 dolardan bahsediyorum.”

Daan, makroekonomik koşulların (ABD hisse senetlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşması ve tahvil getirilerinin düşmesi) güçlü bir BTC fiyatına yardımcı olduğunu ekledi.

Makalede şöyle deniyor: “BTC ve kripto para birimlerinin gelişimi için iyi bir ortam var, ancak bazen kripto para birimlerinin yetişmesi biraz zaman alabilir.”

“Ve bunu yaptığında da genellikle muhteşem bir şekilde yapıyor.”

BTC/USD günlük grafiği. Kaynak Ticaret Görünümü

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin 64.300 dolardan işlem görüyor.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş