Güncel Haberler

Bitcoin yatay bir trendin ardından yeni bir ralliye mi hazırlanıyor?

Bitcoin 92 gün içindeki en uzun konsolidasyon dönemini yaşıyor ve analistler bu uzun süreli istikrarın BTC’yi “büyük bir boğa rallisine” hazırlayabileceğine inanıyor.

Tüccar Daan Crypto Trades, 11 Haziran tarihli bir gönderisinde, “Genel olarak, konsolidasyon ne kadar uzun sürerse, sonraki genişleme de o kadar büyük olacaktır” dedi.

Mag analisti, “Fiyat bu konsolidasyon aralığını aştığında, yukarı doğru büyük bir yükseliş göreceğiz” dedi ve önceki döngülerde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan daha kısa konsolidasyon dönemleri görüldüğünü belirtti.

Dört yıllık döngüler boyunca Bitcoin konsolidasyon dönemleri. Kaynak: mag

Bitcoin’in 2020’deki yarılanmasını takip eden döngüde, BTC yükselişe geçmeden önce 21 günlük bir konsolidasyon dönemi yaşandı ve sonunda Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaştı.

“Hala yukarı doğru geniş bir konsolidasyon aralığındayız. Derin bir nefes alın.”

Bu yılın verileri, BTC’nin 92 gün önce 13 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolara ulaşmasından bu yana konsolidasyon aşamasında olduğunu gösteriyor.

Konsolidasyon dönemleri, Bitcoin’in işlem hacminin ve oynaklığının normalden düşük olduğu dönemleri ifade eder. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından bu yana Bitcoin %26 gibi dar bir aralıkta işlem gördü ve 2 Mayıs’ta kısa süreliğine 58.253 dolara düştü.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin şu anda 67.413 dolardan işlem görüyor.

İle ilgili: Bitcoin Analistleri Fed’e Rağmen Çıtayı Yükseltti

Kripto analistlerinin önceki tahminleri, konsolidasyon süresinin en azından Eylül ve hatta Ekim ayına kadar uzayabileceğini gösteriyor.

16 Mayıs’ta Cointelegraph, Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards’ın, hisse senedi ve kripto para piyasalarındaki mevsimselliğin yanı sıra Bitcoin’in onchain verilerinin, Bitcoin fiyatının dört ila beş ay boyunca konsolide edilebileceğini öne sürdüğünü paylaştığını paylaştı.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş