Güncel Haberler

Ethereum Spot ETF onayı politik mi?

Araştırma ve aracı kurum Bernstein’daki analistlere göre, ABD menkul kıymetler düzenleyicisinin spot Ether (ETH) borsada işlem gören fonlarını onaylama kararı, siyasi baskının yol açtığı bir son dakika kararı olmayabilir.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Mayıs ayında spot Ether ETF’lerine yönelik ani tavrının ardındaki ana teorilerden biri, Kasım ayında yapılacak ABD seçimleri öncesinde kararsız seçmenleri kazanmak için Demokratlardan gelen siyasi baskının artmasıydı.

Ancak Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra’nın 3 Haziran tarihli raporuna göre, Başkan Joe Biden’ın Personel Muhasebe Bülteni (SAB) No. 121. Yasa Tasarısının yürürlükten kaldırılmasını veto etmesinden sonra, bu anlatı daha az inandırıcı görünmeye başladı.

Analistler, SEC’in Ethereum ETF’yi köşeye sıkıştırdığını bildiğini söyledi.

“SEC muhtemelen daha pragmatik bir yaklaşım benimseyecek ve hukuki bir mücadeleden kaçınacaktır.”

Bernstein analistleri, “Her halükarda bu sektör için harika bir sonuç” dedi. Ekledi.

Bernstein, Ether ETF’ye başvuran birçok adayla görüştüğünü söyledi.

“Kimse SEC’in bir Ethereum ETF’yi onaylamasını beklemiyordu. SEC personelinin onay tarihine kadar sessiz kalması olası bir ret olarak yorumlandı. Ancak ETF ihraççılarından onay tarihinden 4 gün önce 24 saat içinde 19b-4’ü yeniden göndermeleri istendi.”

İle ilgili: SEC’in ETF kararı, “çoğu” ETH ve diğer tokenlerin menkul kıymet olmadığı anlamına geliyor

Çoğu analist gibi Bernstein da Ether ETF spot akışlarının Bitcoin’den çok daha düşük olmasını bekliyor ancak “Bitcoin ETF katılımcılarının bastırılmış talebi olması gerekiyor.”

Şirket, Ether’in lansmandan önce olumlu fiyat hareketleri yaşamasını bekliyor.

2022’den itibaren Bitcoin ve Ether’in geleneksel varlıklara karşı performansı. Kaynak: Bernstein

23 Mayıs’ta SEC, VanEck, BlackRock, Fidelity, Grayscale, Franklin Templeton, ARK 21Shares, Invesco Galaxy ve Bitwise’ın spot Ether ETF’leri ihraç etmek için 19b-4 başvurularını resmen onayladı.

Onaylanan sekiz Ether ETF ihraççısı artık S-1 kayıt beyanlarının SEC tarafından imzalanmasını bekliyor; bu işlem haftalar veya aylar sürebilir.

Mağaza: Godzilla vs. Kong: SEC, Kripto Paranın Yasal Ateş Gücüne Karşı Şiddetli Bir Savaşla Karşı Karşıya

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
marsbahis giriş